پایگاه خبری خوزستان | kavooshkhabar.ir

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان:

نیروهای انتظامی و نظامی برای تامین امنیت زوار اربعین پای کار هستند

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان گفت: در بحث امنیتی زوار اربعین نگرانی وجود داشت اما تمام نیروهای انتظامی و نظامی برای تامین امنیت پای کار هستند.

علی‌حسین حسین‌زاده در سومین نشست ستاد ملی اربعین دانشگاهیان که با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سالن جلسات دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، اظهار کرد: دو یا سه سال است که ستاد اربعین جا افتاده و جنبه اعتقادی پیدا کرده است و همه پای کار هستند. باید برای حل مشکلات از این ظرفیت اعتقادی که از آن غفلت شده است، استفاده کرد.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های مهم حرکت بزرگ اربعین، مردمی بودن آن است، گفت: در بحث امنیتی کمی نگرانی وجود داشت. تمامی تدابیر امنیتی چه به صورت آشکار و چه پنهان، فراهم شده‌اند و تمام نیروهای انتظامی و نظامی برای تامین امنیت پای کار هستند و از همه تجربه‌هایی که در حوزه امنیت وجود دارد، استفاده می‌شود.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان بیان کرد: در مرز چذابه حدود ۲۳۰ موکب مشخص شده اند که ۹۷ موکب ساختمانی هستند. همچنین برای بیش از ۵۰ هزار خودرو پارکینگ در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در چذابه علی رغم کمبود امکانات زیرساختی، دو اکیپ بهداشتی و دو بیمارستان صحرایی برای خدمات رسانی در نظر گرفته شده‌اند و همه موکب‌ها امسال شناسنامه دار شده‌اند. با توجه به پیش‌بینی‌ها در بحث افزایش جمعیت زوار، امسال امکانات خوبی فراهم شده است اما مشکلاتی هم وجود دارد.

حسین زاده گفت: اربعین، یک میدان فرهنگی است که هر کس در این زمینه وارد شود، دچار آرامش خاطر می‌شود.

منبع: ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.