پایگاه خبری خوزستان | kavooshkhabar.ir

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

نیشکر برکات زیادی برای کشور داشته است+ تصاویر

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه کمبود شکر یکی از معضلات همیشگی کشور بوده که با مزارع نیشکر از بین رفته است، تصریح کرد: تنوعی که به محصولات تولیدی نیشکر در خوزستان داده شده و از ضایعات هم استفاده بهینه می کنند اقدامی ارزشمند در راستای تولید داخلی بوده است.

به گزارش کاوش، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق‌ نوری در بازدید از مزارع نیشکر و صنایع جانبی آن در خوزستان، گفت: شکر با توجه به تقاضا و تنوعی که در مصرف دارد کمبود آن یکی از معضلات همیشگی کشور بوده و برای تامین آن در واردات دچار مشکلاتی بودیم، خوشبختانه امروزه این مشکل با تلاش های شرکت توسعه نیشکر خوزستان برطرف شده است.

وی با بیان اینکه نیشکر برکات زیادی برای کشور داشت، ادامه داد: در این بازدید چیزی که مشهود بود استفاده بهینه از ضایعات بوده  و تنوعی که به محصولات تولیدی داده شده است، اینجا چیزی دور ریختنی نبود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: وجود مرکز و مزارع توسعه نیشکر خوزستان مرهون دوراندیشی و تدبیر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی است و امروز معنای تدبیر او مشخص شده است.

حجت الاسلام و المسلمین ناطق‌ نوری با تشکر از تلاش ها و اقدامات انجام شده، تاکید کرد: تولید شکر و فراورده های آن برای مصرف داخلی، صادرات و ارز آوری برای کشور و اشتغال زایی از برکات توسعه نیشکر در خوزستان است.

در این بازدید استاندار خوزستان و فرماندار کارون نیز حضور داشتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.