پایگاه خبری خوزستان | kavooshkhabar.ir

کمبود ۱۶ هزار معلم در آموزش و پرورش خوزستان‌ / تخریب ۱۱۴ مدرسه در سیل

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان با اشاره به کمبود ۱۶ هزار و ۷۰۰ معلم و تخریب ۱۱۴ مدرسه براثر سیل‌ گفت: باتوجه به تخریب کامل ۳۵ مدرسه براثر سیل اما در ابتدای مهرماه تنها ۶ مدرسه نیاز به تعمیر دارند.

کیامرث حاجی‌زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان در جلسه شورای اداری استان خوزستان که باحضور حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق‌نوری در گیت بوستان اهواز برگزار شد، اظهار داشت: ثبات، اقتدار و عزت انقلاب اسلامی برگرفته از خون شهدا و عاشورای حسینی است.

وی بیان کرد: حمله کور دشمن در ۳۱ شهریورماه سال گذشته سبب صلابت، اقدار و عزت جمهوری اسلامی ایران شد و شهادت و ایثارگری‌های هشت سال دفاع مقدس را یادآور شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان خاطرنشان کرد: آبرو و حیثیت دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مسلح مرهون خون شهدا و راهگشایی‌های رزمندگان، ایثارگران و شهدا و تدبیر امام راحل و رهبرمعظم انقلاب است.

وی با اشاره به این‌که بحران‌های سه سال اخیر با تعامل، انسجام و اتحاد بین دستگاه‌های اجرایی مدیریت شدند، اظهار داشت: تدابیر اعضای شورای اداری استان سبب شد تا بحران‌های پیش‌روی استان مدیریت شوند.

حاجی‌زاده با بیان این‌که باوجود مشکلات و بحران‌های مختلف، استان خوزستان همواره مورد طمع طمع‌ورزان بوده است، تأکید کرد: سیلاب، زلزله و دیگر بحران‌های استان سبب شد تا اتحاد و انسجام مردم و مسئولان به رخ دنیا کشیده شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به این‌که امسال در زمینه بحران‌ها باید آمادگی بیشتری نسبت به سال گذشته باشیم، ادامه داد: پیش‌بینی‌های سیلاب و زلزله وجود دارد که آمادگی برای مقابله با سیلاب باید ایجاد شود.

کمبود ۱۶ هزار معلم در سطح استان خوزستان

همچنین مهدی رفیعی دهکردی نیز اظهار داشت: بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز و نوآموز در استان خوزستان در سال تحصیلی جدید وجود دارد که ۵۷ هزار معلم در قالب ۵۱ هزار کلاس درس فعالیت دارند.

وی با اشاره به کمبود ۱۶ هزار و ۷۰۰ نفر معلم و تخریب ۱۱۴ مدرسه براثر سیل به عنوان موانع سال تحصیلی جاری آموزش و پرورش خوزستان، بیان کرد: باوجود این موانع اما برنامه‌ریزی انجام شد. باتوجه به تخریب کامل ۳۵ مدرسه براثر سیل اما در ابتدای مهرماه تنها ۶ مدرسه نیاز به احداث و بهسازی دارند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان با بیان این‌که بدون هیچگونه جذب معلم توانستیم سال تحصیلی را آغاز کنیم، افزود: ۹۸ درصد نیروها سازماندهی شدند در صورتی که هرسال در آبان ماه این اتفاق رخ می‌داد.

رفیعی به سند تحول بنیادین به عنوان برنامه استان خوزستان اشاره و خاطرنشان کرد: تعلیم و ترتبیت در تمام ابعاد، مشارکت هوشمند و همگانی به عنوان شعار آموزش و پرورش قرار گرفت. محور تربیت در این اداره اعتقادی، اخلاقی و عبادی تبدیل شد.

منبع: تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.