پایگاه خبری خوزستان | kavooshkhabar.ir

“بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان نو اندیش دانشگاه شهید چمران اهواز خطاب به استاندار خوزستان، مسئول برقراری و حفظ نظم و امنیت استان”

ایمان داشته باشید که تلاش شما برای برقراری امنیت در استان خوزستان، بیش از جلسات شما با فعالان اقتصادی و سیاسی به توسعه استان کمک می‌کند. چرا که در صورت وجود امنیت، سیل سرمایه‌گزاری‌ها خود به سوی سرزمین پر پتانسیل خوزستان سرازیر می‌شود.

بسم الله الرحمن الرحیم

“بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان نو اندیش دانشگاه شهید چمران اهواز خطاب به استاندار خوزستان، مسئول برقراری و حفظ نظم و امنیت استان”

تامین امنیت اولین و مهم‌ترین وظیفه ذاتی حکومت است و این حق در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و هم‌چنین ماده ۳ و ۲۲ منشور حقوق بشر به رسمیت شناخته شده است.
فقدان امنیت و کیفر در برابر سرکشی‌ها و تعدی مجرمان و تبهکاران علیه شهروندان، ناخواسته شهروندان را به سمت و سوی عدالت و کیفر خصوصی سوق می‌دهد.

جناب آقای دکتر شریعتی
استاندار محترم خوزستان

امنیت، از ابتدایی‌ترین نیازهای هر جامعه و پیش‌ زمینه توسعه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی‌ است. ایمان داشته باشید که تلاش شما برای برقراری امنیت در استان خوزستان، بیش از جلسات شما با فعالان اقتصادی و سیاسی به توسعه استان کمک می‌کند. چرا که در صورت وجود امنیت، سیل سرمایه‌گزاری‌ها خود به سوی سرزمین پر پتانسیل خوزستان سرازیر می‌شود.

استاندار محترم
با عنایت به بی‌نتیجه ماندن درخواست‌های گذشته در خصوص تامین امنیت کلانشهر اهواز که پذیرای بیش از ۲۰ هزار دانشجو می‌باشد، برخود لازم دانستیم تا به صورت مختصر لزوم برقراری امنیت را به مجموعه‌ی دستگاه‌های اجرایی استان یادآور شویم. استان خوزستان با قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی خاص با مشکلات آب و هوایی و زیست محیطی ویژه و محرومیت‌ها و همچنین نرخ بالای بیکاری، دارای آمار بالای مهاجرت به سایر استان‌های کشور است؛ و عدم وجود امنیت می‌تواند موجب تشدید این‌گونه مهاجرت‌ها شود. عدم تامین امنیت از سوی دستگاه‌های مدیریتی استان موجب می‌شود تا خوزستان آخرین اولویت از دید نخبگان و فعالان علمی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی برای کار و فعالیت باشد. مسئله‌ای که به نحوی در روند توسعه استان خوزستان اختلال ایجاد خواهد کرد که عملا رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی ساکنان این استان ناممکن خواهد بود.

جناب آقای دکتر شریعتی
ما دانشجویان و جامعه دانشگاهی دانشگاه شهید چمران اهواز از استانداری و فرماندهی انتظامی شهرستان اهواز خواهان عمل به وظایف قانونی خود هستیم.
انتظار می‌رود هر چه سریع‌تر اقدامات لازم جهت تامین نظم و امنیت شهرستان اهواز صورت بگیرد، به نحوی که هر گونه روزنه‌ی امیدی برای گریز از چنگ عدالت برای تبهکاران وجود نداشته باشد؛ و سپس خواهان تدابیر عمومی برای محافظت اجتماعی در جهت بازدارندگی از جرائم هستیم.
همه‌ی ما نیک ریشه‌ها و عوامل جرم‌زا را می‌شناسیم؛ عواملی چون مشکلات اقتصادی، نبود امکانات تحصیلی، فقدان امکانات ورزشی و …، مسائلی که کمک به حل آن‌ها می‌تواند آمار جرائم را به شدت کاهش دهد.

استاندار محترم
انجمن اسلامی دانشجویان نواندیش دانشگاه شهید چمران اهواز مطالبات بر حق مردم این شهرستان را فریاد می‌زند و ضروری می‌داند تا نگرانی موجود را منتقل کرده و درخواست پیگیری و اقدامات جدی حضرت‌عالی در خصوص برخورد با مجرمان را داشته باشد.
پیشاپیش از بذل توجه و حسن همکاری شما کمال تشکر و قدردانی را داریم.

بیستم تیر ماه یک هزار و سیصد و نود و هشت
دانشگاه شهید چمران اهواز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.