پایگاه خبری خوزستان | kavooshkhabar.ir

غلام عباس کاظمی

وعده های فراموش شده ی شورای شهر خرمشهر

اعضای شورای شهر مهم ‌ترین نقش را در اعتلای آن شهر دارند اما خرمشهر درگیر روایتی ناتمام از اختلافات داخلی و سیاسی ‌بازی اعضای شورای شهر شده است.

اعضا ی محترم شورای شهر خرمشهر، در زمان انتخابات وعده هایی در راستای عمران شهری ، بهبود فضای سبز، رشد و گسترش مراکزفرهنگی و… به مردم دادند که همچنان قطار امیدواری ها و وعده های متعدد به مقصد نرسیده واحتمالا سراز سرزمینی دیگر درآورده است.

در قانون اساسی کشورمان ، شوراها در چارچوب تحقق اصل عدم تمرکز اداری گامی در جهت توسعه سهم مشارکت مردم در نظام اجرایی کشور بحساب می آیند و بر اساس آن بخشی از امور اداری استان ها، شهرستان ها، بخش ها و روستاها به مردم واگذار می شود.
در این فرآیند مردم با انتخاب وکلای خود برای انجام بخشی از امور اجرایی جامعه با اختیارات تعریف شده قانونی، در اداره امور محل خود مشارکت می نمایند.
این مشارکت از یک سو قاعدتا سبب افزایش احساس مسئولیت بیشتر در بین مردم شده و از سوی دیگر موجب ظهور خلاقیت ها و ابتکارات افراد در اداره امور حتی در کوچکترین واحدهای اجتماعی در سطح روستاها و محلات می شود.
اعضای شورای شهر مهم ‌ترین نقش را در اعتلای آن شهر دارند اما خرمشهر درگیر روایتی ناتمام از اختلافات داخلی و سیاسی ‌بازی اعضای شورای شهر شده است.

اختلافاتی که با وجود قریب به دو سال و دادن وعده هایی به شهروندان همچنان نا امیدی را در ذهن شهروندان متبادر می کند. متاسفانه علیرغم اهمال و بی توجهی به وظایف ، تعلل، سکوت مصلحت مآبانه تعدادی ازاعضای شورا و غیبت های نامعلوم تعدادی دیگر، هنوز گزارش مبسوط و مستدلی از برنامه ها، فعالیتها ی خود به سمع و نظر ولی نعمتان خود یعنی مردم ننموده اند.

اگر گذری از کوچه پس کوچه های خرمشهر داشته باشید خواهید فهمید که شورای شهر خرمشهر برنامه ای برای آبادانی وعمران نداشته است و مهمترین هم و غم آنان تایید ورد شهردار بوده که خود جای بحث دارد.

در پایان نگارنده این موضوع را متذکر می شود که اعضا شورای شهر بدانند که باید پاسخ اعتماد ورای مردم با ارائه یک گزارشی مستند و مبسوط پاسخگوی موکلان خود باشند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.