پایگاه خبری خوزستان | kavooshkhabar.ir

خسارت سیل به بیش از ۶۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان/ ۲۴۵۰ رأس دام تلف شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در دو سیل اخیر تاکنون بیش از ۶۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان خسارت جدی دیده و ۵۵ هزار هکتار نیز دچار خوابیدگی شدند.

به گزارش کاوش به نقل از خبرگزاری فارس، کیخسرو چنگلوایی اظهار کرد: در دو سیل اخیر خسارت جدی به بخش کشاورزی خوزستان وارد شد و تاکنون بیش از ۶۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی گندم، کلزا، جو و سبزی و صیفی دچار آب‌گرفتگی شدند و خسارت جدی دیدند؛ همچنین ۵۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی به دلیل بارندگی و تندباد دچار خوابیدگی شدند.

وی افزود: ۲ هزار و ۴۵۰ رأس دام سبک دامداران استان خوزستان در دو سیل اخیر و تاکنون تلف شدند؛ همچنین طیور و حوضچه‌های پرورش ماهی بسیاری را مردم منطقه از دست دادند و خساراتی به تأسیسات زیربنایی و زنبورداری منطقه وارد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به خسارت سیل بهمن‌ماه به کشاورزان، عنوان کرد: بیش از ۴ هزار تن علوفه بین دامداران استان خوزستان در سیل بهمن‌ماه و سیل اخیر توزیع شد؛ همچنین به جابه‌جایی و اسکان موقت ۲۲۰ هزار رأس دام در ۱۰ شهرستان خوزستان کمک شد.

چنگلوایی با اشاره به حضور برخی افراد سودجو برای خرید محصولات کشاورزان، اظهار کرد: با توجه به دستور مقام معظم رهبری در خصوص پرداخت خسارت سیل، عزم جدی بر این است که کلیه خسارت کشاورزان پرداخت شود و کشاورزان به شایعات ایجاد شده توسط دلال‌ها توجه نکنند.

وی گفت: تنها خسارت پرداخت نشده مربوط به سیل سال ۹۵ متعلق به بخش شعیبیه با مبلغ ۳.۲ میلیارد تومان است که درحال پیگیری برای پرداخت هستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.