پایگاه خبری خوزستان | kavooshkhabar.ir

زنده باد روحانی / صبحانه پرس

کاوش: سایت خبری صبحانه پرس یادداشتی به قلم جمال درویش منتشر کرد. در این یادداشت آمده است:

میگویند رضا شاه عده ای افراد بسیار وطن دوست ! را مامور کرده بود که هر روز در اطراف ساختمان مجلس شورای ملی جمع شوند و هنگام ورود مرحوم آیت الله مدرس فریاد بزنند مرگ بر مدرس .

از این صحنه ها بعد از انقلاب هم زیاد دیدیم بنده یکبار هنگام ورود مرحوم مهندس بازرگان و یکبار هم هنگام ورود مرحوم دکتر حبیبی به مجلس شورای اسلامی عده ای افراد بسیار متعهد و انقلابی و اسلام دوست ! را دیدم که جمع شده بودند و فریاد میزدند مرگ بر لیبرال ! به قول عبدالرحمن کواکبی در طبایع الاستبداد سرشت استبداد در همه زمان ها و مکان ها یکی است .

خلاصه یک روز مرحوم آیت الله مدرس خطاب به آن جمع مزدور گفت نگویید مرگ بر مدرس بگویید زنده باد مدرس اگر مدرس بمیرد کسی به شما پول نمی دهد که بگویید مرگ بر مدرس .

این روزها از هر گوشه ای صدای بد و بیراه به دکتر روحانی بلند است و گاهی حتی کار به آرزوی سقوط وی می کشد .

در یکی از راهپیمائی ها روی پلاکارد نوشته بود ای آنکه تو عامل گرانی تا عید خدا کند نمانی ، پیشتر هم خواندیم که عده ای از حوزویان دلواپس گفته بودند ای آنکه مذاکره شعارت استخر فرح در انتظارت که معلوم نشد آرزوی مرگ آقای روحانی است یا تهدید وی .

در هر صورت اینگونه هتاکی ها و تهدیدها و حملات پی در پی به شخص دوم نظام در طول ۴۰ سال گذشته بی سابقه بوده است. حتی در مورد آقای بنی صدر و اختلاف میان وی و سران حزب جمهوری ابتدا موضوع فقط در بین سران نظام مطرح شد و سعی شد با مذاکره و ریش سفیدی ماجرا خاتمه یابد . ولی بعد وقتی اختلاف به اوج خود رسید حد اکثر این بود که مرحوم آقای رفسنجانی در مصاحبه تلویزیونی گفت : ایشان لیبرال است و ما نمیتوانیم با ایشان کنار بیائیم .

مرحوم دکتر بهشتی در سخنرانی خود اعلام کرد :آمریکا بشنو این صدای ملت ایران است که همچون نیمه دوم سال ۱۳۵۷ فریاد می زند مرگ بر آمریکا و مرگ بر سازشکار (که البته اشاره آشکار به رئیس جمهوروقت بود) اما اینکه مردم کوچه و بازار اینگونه با آوردن نام رئیس جمهور به وی بی احترامی کنند در تاریخ ۴۰ ساله نظام پدیده نوظهوری است و نشان میدهد که پس از چهار دهه هنوز ما یاد نگرفته ایم که در رویارویی با جناح سیاسی مخالف جانب انصاف را نگهداریم و آب به آسیاب دشمن مشترک خودمان نریزیم !

در طول ۴۰ سال گذشته ملت ایران ۷ رئیس جمهور و ۱۰ رئیس دولت به خود دیده است . هریک از روسای دولت در شرایط خاصی کار کرده است اما هیچیک شرایط سخت روحانی را نداشته . در زمان هیچیک از آنان سیاستمداری لجباز و شووینیست مثل دونالد ترامپ در امریکا رئیس جمهور نبوده است.

حتی در دوران جنگ ۸ ساله کشور ما هیچوقت تا این حد تحت فشار امریکا نبودیم ، آمریکائی ها خود بارها گفته اند که ما اینبار بی سابقه ترین تحریم ها را بر دولت ایران اعمال کرده ایم !مثلث شوم امریکا اسرائیل و عربستان سعودی در هیچیک از ادوار ریاست جمهوری ، علیه کشورمان اینگونه آشکار عمل نکرده است ، روحانی بعد از ۸ سال خرابکاریهای همه جانبه احمدی نژاد زمام دولت را بدست گرفت ، برایند کار احمدی نژاد در سیاست خارجی اجماع جهانی علیه جمهوری اسلامی بود چیزی که در ۲۷ سال پیش از آن وجود نداشت .

با این وجود مخالفین داخلی دولت که اغلب از هواداران افراطی احمدی نژاد هستند دقیقا با همان لجبازی ترامپ با دولت روحانی برخورد میکنند گویی ترجیح میدهند هر کسی باشد جز روحانی ! من نمیدانم این چه سری است که تند روهای داخلی ما ( یا به تعبیری انقلابیون) دقیقا با مواضع آمریکا هماهنگ هستند.

اینان در دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی نیز با ضد انقلاب خارج نشین در کوبیدن دولت خاتمی همصدا بودند ! تند روهای ما دوست دارند فردی مثل ترامپ در آمریکا باشد و او را بر اوباما ترجیح میدهند چرا؟ چون مواضع ترامپ کار اینان را برای نشان دادن چهره واقعی آمریکا(به تعبیر آنها) راحت تر میکند از طرفی تند روهای آمریکا و اسرائیل هم دلواپسان را بر خاتمی و روحانی و هاشمی ترجیح میدهند چرا؟

چون مواضع دلواپسان کار آنها را برای تحریک افکار عمومی و تجمیع سیاست جهانی علیه ایران و نشان چهره تروریستی ایران (به تعبیر آنها) آسان میکند .

یکی دیگر از عجایب این روزگار همصدایی بعضی از مدعیان اصلاح طلبی با دلواپسان در حمله به رئیس جمهور است دلیل آن هم جز منافع و انتظارات ناکام شخصی چیز دیگری نیست .

دلواپسان همزمان چند هدف را دنبال میکنند اول مجبور کردن روحانی به استعفاء در روزهای اخیر مشاهده نمودید که تا مرحله استیضاح آقای روحانی هم پیش رفتند دوم مانع تراشی در مسیر حرکت دولت به منظور ناکارآمد نشان دادن آن سوم با معرفی روحانی به عنوان نامزد اصلاح طلبان سعی در نا امید کردن مردم از جریان اصلاح طلبی دارند تا در انتخابات ۱۴۰۰ کلید پاستور را خود در دست بگیرند .

غافل از اینکه حجم آتش تهیه ای که بکار می برند به حدی است که ممکن است دامن خودشان را نیز بگیرد و از یار بشوند و به دوست هم نرسند ! آخر هر چیزی حسابی دارد .

این تحریم های بی سابقه ترامپ دو گروه را خیلی شارژ کرده و به هول و وله انداخته یکی ضد انقلاب خارج نشین نظیر سلطنت طلب ها و به اصطلاح شورای ملی مقاومت که این روزها میتینگ راه می اندازند و مصاحبه میکنند و قول و وعده می دهند و دیگری دلواپسان داخلی که تمام اقدامات دولت را بدون استثناء مورد حمله قرار میدهند طوری که هر صاحب عقلی می فهمد اینها انتقادات دلسوزانه برای اصلاح امور ملت نیست بلکه حملات کینه توزانه برای سقوط دولت است .

به هر حال ظاهرا هردو گروه خارجی و داخلی بوی کباب به مشامشان رسیده و به طور هماهنگ مانند دو لبه قیچی دارند بر دولت روحانی فشار وارد میکنند ! با این تفاوت که خارج نشینان در انتظار سقوط نظامند و اینان در انتظار سقوط دولت اما آیا به خواسته خود خواهند رسید ؟ بعید است .

چرا؟ زیرا فرو پاشی نظام که ضد انقلاب خارجی برای آن روز شماری میکند به دلایل ژئوپلتیکی جهان را با خطر جنگی فراگیر و بین المللی روبرو خواهد ساخت و امنیت منطقه و جهان را با مخاطره جدی روبرو خواهد کرد و این چیزی است که آمریکائی ها و دیگر دول ابر قدرت جهان به خوبی میدانند ، بزرگان خودمان هم به این امر واقف هستند .

ابقاء بشار اسد در سوریه متلاشی شده پیام آشکاری برای ضد انقلاب خارج نشین در پی دارد ! . فرو پاشی دولت نیز که دلواپسان در پی آن هستند خواب و خیالی بیش نیست زیرا بجز این گروه تند رو ، قاطبه ملت ایران به خوبی میدانند که علل اصلی این وضعیت اقتصادی نامیمون ، سوء مدیریت دولت تدبیر و امید نیست بلکه اگر بخواهیم بخشی از تقصیر را متوجه دولت کنیم آن بخش مربوط است به پایبندی به ارزش های انقلاب اسلامی و ایستادگی در برابر خواسته های نامشروع آمریکا .

بقیه علل این وضعیت تحریم های بی سابقه کشورمان توسط آمریکا ، کاهش شدید درآمد های دولت ، تحریم بانکی ایران و اموری از این قبیل است و البته کارشکنی های همین گروه دلواپس ! که متاسفانه در ۸ سال دولت احمدی نژاد در همه ارکان نظام نفوذ کرده و مانع کار دولت میشوند نیز مکمل سیاست های ترامپ است .

همینقدر که رئیس جمهور محبوب اینان آزادانه چهار سوی کشور را در می‌نوردد و هرچه خواست نثار آسمان و زمین میکند و کسی با او کاری ندارد حرف نگارنده را ثابت میکند . علی ایحال ملت بزرگ ایران از این گردنه سخت و نفس گیر هم ان شاء الله با سر بلندی عبور خواهد کرد . این شبهای سرد چله بزرگه با همه یلدائیش باز بی دومه .سخن را با بیتی از لسان الغیب به پایان میبرم .

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.